omiDesign Weblog

My works

مسابقه طراحی Alaska Motor Competition


موضوع :

طراحی خودروی مفهومی برای آلاسکا

این خودرو باید به صورت کاملا مفهومی و برای مناطق سرد آلاسکا طراحی شود به طوری که دارای سرعت بالا بر روی برف و یخ را داشته باشد و مانع گیر کردن درون برف باشد .

در طراحی این خودرو از نرم افزار فتو شاپ استفاده شده است .برای دیدن طرح های برتر می توانید به سایت WWW.local-motors.com مراجعه فرمائید

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم بهمن 1388ساعت   توسط omiDesign  | 

مرکز هنر در Design Fall Show 2009


مرکز هنر در Design Fall Show 2009


 

یک گزارش منحصر به فرد از طراحی های فارق التحصیلان مرکز هنر در کالج طراحی که در تاریخ پنج شنبه 10 دسامبر 2009 به نمایش گذاشته شدادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه هفدهم دی 1388ساعت   توسط omiDesign  | 

Merry Christmas! And a new sleigh

یک کریسمس شاد با کالسکه های جدید بابا نوئل


در جشن کریسمس سال  2010  و روزهای تعطیلی زمستانی ما هدیه ای ویژه برای بابا نوئل و دوستارانش خواهیم داشت .

یک کالسکه کانسپت برای آوردن هدیه برای کودکان . بیشتر این کالسکه های مفهومی را طراحان اروپایی و نمایندگان آمریکایی مجله خودرو طراحی کرده اند . مجله خودرو در آمریکا در مرکز رسمی طراحی پیشنهاد کرد که یک کالسکه مفهومی با برند کمپانی های معروف خودروسازی طراحی کنند که در این گالری منحصر به فرد کمپانی هایی همچون : آستون مارتین – آئودی – بنتلی – فورد – جاگوار- لند روور – نیسان – رولز رویز – واکسهال و شرکت جنرال الکتریک حضورداشته اند .
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم دی 1388ساعت   توسط omiDesign  | 

دانشگاه علوم پایه مونیخ

دانشگاه علوم پایه مونیخخبر منحصر به فرد از رتبه های سالیانه دانشکاه علوم پایه مونیخ . اولین قسمت خبر شامل دانشجویان و فارق التحصیلانی هست که طرح های پیشنهادی و مشارکتی به کمپانی های لامبورگینی و اسپانسری به نام (semcon) ارائه داده اند .

این کالج به طور سالیانه در دانشگاه علوم پایه مونیخ طرح های برگزیده ای که با همکاری موسسات بزرگ و برندهای اتومبیل ها را به نمایش عموم می گذارد و از آن ها تقدیر به عمل می آورد .
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه نهم آذر 1388ساعت   توسط omiDesign  | 

طراحی خودرو از نمای جانب

طراحی خودرو از نمای جانب


سعی کنید قبل از این که قلم خود را بر روی کاغذ قرار دهید به خودرویی که می خواهید طراحی کنید بیاندیشید. به عنوان مثال خودروی مورد نظر من یک خودروی سدان است ، خطوطی را که می خواهم بر روی بدنه طراحی کنم از کجا شروع شود و به کجا خاتمه پیدا کند ، خودروی مورد نظرم دارای سطوح صاف باشد یا خیر دارای سطوح منحنی و معنی دار باشد یا خیر و.... قطعا اگر به این موارد توجه کنیم دیگر در ابتدای طراحی انتهای آن را پیش بینی می کنید و در وسط کار دچار شک و تردید نخواهید شد .
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم آبان 1388ساعت   توسط omiDesign  | 

Audi A5 win in 2010

آئودی A5 کوپه برنده طراحی سال 2010 در آلمان شد


مراسم تقدیر از طرح برگزیده در شهر فرانکفورت و در ماه فبریه 2010 انجام خواهد شد . اسکچ هایی از طراحی خارجی و داخلی A5 تا به حال رو نمایی شده است .
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم آبان 1388ساعت   توسط omiDesign  | 

نادر فقیه زاده


نادر فقیه زاده

یکی دیگر از طراحان صنعتی ایرانی که توانسته از استعدادهای خود به خوبی استفاده کند و خود را در میان طراحان و کمپانی های نام دار جهانی نشان دهد آقای نادر فقیه زاده می باشد .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم مهر 1388ساعت   توسط omiDesign  | 

خلاصه ای از طراحی خودرو

 ساخت خودرو از طراحی آن شروع می شود. در ابتدا یک گروه از افراد حرفه ای که همان  طراحان صنعتی هستند، طرح هایی (نقاشی هایی) می کشند. طراح صنعتی باید طرحی بکشد که از نظر حرفه ای قابل اجرا باشد و در صنعت قابل تولید باشد.

طراحی خودرو

ساخت خودرو از طراحی آن شروع می شود این طرح الزاماً مانند طرح های قبلی نیست. وگرنه هیچ پیشرفتی صورت نمی گیرد. سپر، چراغ و شیشه بخش های حساسی هستند که خودروسازها نمی گذارند طراحی های آنها فاش شود. یک طرح زمان خیلی زیادی راز شرکت باقی می ماند و هیچ کس حق ندارد آن را از شرکت خارج کند.


چون طرح های مربوط به خودرویی که به عنوان مثال قرار است در سال2012 تولید شود, از همین حالا (2008) کشیده می شود و در صورتی که فاش شود تازگیش را برای مشتری ها از دست می دهد. بنابراین برای خودروسازان مهم است که فاش نشود این خودرو چه شکلی خواهد بود و در عین حال جاسوسی صنعتی هم در صنعت خودروسازی خیلی رایج است


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم شهریور 1388ساعت   توسط omiDesign  | 

مطالب جدیدتر